تبلیغات
ღ♥ღروی این آبی آرام بلند ...ღ♥ღ - نیمه ی گمشده
تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1391 | 22:02 | نویسنده : فائزه

سلام دوستان

همش اینجا صحبت من بود هی میگفتن بیا آپ کن دیگه منم اومدم آپ کنم

چون یه کم زیاده تو ادامه مطلب

توی کتاب لطفا گوسفند نباشید یه قسمت هست درباره ی نیمه ی گمشده یه تیکه ی خیلی قشنگ داره به این مضمون:

سقراط بر این باور است که در آن پگاه سبز و وهم آلود که حضرت دوست انسان را آفرید روح اورا همچون سیبی از وسط به دو نیم کرد و به این دنیا فرستاد و به همین دلیل است که انسان ها در این دنیا پیوسته به دنبال نیمه ی گمشده ی خود هستند.

اما نیمه ی گمشده ی ما آن چنان که نامش پیداست نیمی از وجود خود ماست که با رسیدن به آن کامل میشویم. نیمه ی گمشده ی ما میتواند انسان های انگشت شماری باشند مانند پدر مادر برادر یک دوست همسر و... و حتی میتواند غیر ملموس باشد مانند:یک آرزو یک ایده یک آرمان و یک خاطره ی معطر و خلاصه هر چیزی که اتصال او به ما و ما به او حضور انسان را متعالی و لبریز و سرشار  از بودن سبز و شعفناک خدای گونه خویش نماید.

به بیانی دیگر:نیمه ی گمشده ی ما همان قلب ما میباشد که از بیرون بدنمان میتپد.

دقت کنید!اگر در مناطق شمالی کشورمان محل تلاقی رود به دریا را خوب نگاه کنید رودی پس ار طی مسافتی با جوش و خروش خاصی حرکت میکند و وقتی به دریا میریزد آرام و بی صدا میگردد.آن نقطه ی تلاقی را که رود به دریا میریزد را خوب نگاه کنید!به شکل مبهمی زیباست!زیباست و وهم انگیز!

به نظرم این قسمت از این کتاب خیلی قشنگ و تاثیر گذاره!

در واقع خلاصش اینه:

"انسان دنبال نیمه ی گمشدش هست و برای اون تلاش میکنه و کسی که به اون برسه آرامش داره و خوشبخته"

 

ولی بعضی از آدما به اون چیزی که میخان نمیرسن شاید چون تلاش کافی ندارن اونا درسته به خوشبختی کامل نمیرسن و مسلما طعم خوشبختی رو میچشن و این زیباست این تلاشی که میکنن

بعضی آدما که کلا هیچ تلاشی نمیکنن به اون آدما میگن بدبخت!

ولی مشکل همه ی ما آدما اینه که  تحمل مشکلاتو نداریم و با کوچکترین مشکلی جا میزنیم و ارزوی مرگ میکنیم!ولی مشکلات پایان زندگی نیست زیبایه زندگی به همین تلاش برای رفع مشکلاته نباید از اونا فرار کنیم باید باهاشون کنار بیایم

زندگی زیباست!لذت بخشه!ما آفریده شدیم که ازش استفاده کنیم نه اینکه فرار کنیم

زندگی زیباست!

پ.ن:مخاطب خاصی نداره!